DOMY WAKACYJNE W SKOMOCKU WIELKIM

Z DOSTĘPEM DO JEZIORA

OKOLICA

Mazury to bez wątpienia najpiękniejszy region naszego kraju. Są niewątpliwie atrakcją turystyczną i wypoczynkową dla Polaków oraz zagranicznych gości.
Ich  atutem  są wspaniałe lasy, puszcze i jeziora z całym bogactwem ich fauny i flory. To  region geograficzno-historyczny i etnograficzny położony w płd-wsch części Pojezierza Mazurskiego. Jest to najpiękniejszy region Polski, gdzie można jeszcze oddychać świeżym powietrzem i kąpać się w czystej wodzie. Klimat Mazur jest bardzo surowy, zimy są długie, lata krótkie, ale ciepłe. Najpiękniej na Mazurach jest od września do października-rozkwita wtedy mazurska złota jesień  i oczywiście latem , kiedy słonce grzeje , a wody  w jeziorach zachecają do kapieli i sportów wodnych

Nasze domy znajduja się w miejscu , gdzie można wypoczywać i korzystać z uroków lata , ale także organizowac sobie krótkie wycieczki do okolicznych miejscowości zapewniajacych turystom wiele atrakcji.
Godne polecenia miasta  to

Ełk

Położony jest na Pojezierzu Ełckim, będącym częścią Pojezierza Mazurskiego. Miasto leży nad Jeziorem Ełckim, Jeziorem Sunowo i rzeką Ełk. Znajduje się na terenie Zielonych Płuc Polski. Główny ośrodek edukacyjny, gospodarczy i turystyczny regionu.

Giżycko

To jeden z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Usytuowane pomiędzy malowniczymi jeziorami Mamry i Niegocin stanowi niezwykle atrakcyjny ośrodek tyrystyczny i wypoczynkowy.

Giżycko to letnia stolica Warmii i Mazur, nazywana polską stolicą żeglarstwa. I nic w tym dziwnego, bowiem miasto otacza 7 jezior, z których największe to Niegocin i Kisajno. Mniejsze okoliczne zbiorniki to Tajty, Tracz, Wojsak, Duża i Mała Popówka. Powstały przy nich porty, przystanie i kluby żeglarskie, w których można czarterować jachty oraz prowadzi się szkolenia i obozy żeglarskie

Zabytki i atrakcje w Giżycku

Poza uciechami wodnymi Giżycko oferuje też inne atrakcje, w mieście zachował się wspaniały przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej - Twierdza Boyen, udostępniona do zwiedzania. Ciekawym obiektem jest też most obrotowy - jedyna czynna w Europie konstrukcja tego typu obsługiwana ręcznie.

Miasto położone jest na przesmyku między jeziorami Tałty i Mikołajskim, na trasie wodnego szlaku łączącego północne i południowe Mazury. O popularności Mikołajek zdecydowało między innymi sąsiedztwo największego w Polsce jeziora Śniardwy. Znajdująca się w mieście przystań jachtowa jest jednym z najczęściej  odwiedzanych przez żeglarzy miejsc na Mazurach.

Ryn

Miasto nad jeziorem Ryńskim, odnogą systemu Wielkich Jezior Mazurskich. Nad miastem góruje bryła dawnego zamku krzyżackiego. Znajduje się tu nabrzeże jachtowe oraz przystań statków wycieczkowych. W pobliżu położonych jest kilka ośrodków wczasowych.

Pisz

Miasto położone na południowym skraju Krainy Wielkich Jezior Mazurskich nad rzeką Pisą. Do niedawna rzeką, przez miasto i dalej kanałem Jedlińskim prowadził główny szlak żeglarski z Warszawy na Mazury. Obecnie coraz rzadziej żeglarze z centralnej Polski docierają na jeziora mazurskie drogą wodną. W pobliżu miasta, nad jeziorem Roś położonych jest kilka ośrodków wczasowych. W 2002 roku nawałnica przechodząca nad Mazurami zniszczyła duża obszary Puszczy Piskiej czyniąc największe zniszczenia w pobliżu miasta.

Kętrzyn

Kętrzyn (do 1945 roku Rastenburg) 30-tysięczne miasto położone nad rzeką Guber, jest obecnie jednym z większych ośrodków przemysłowych w regionie. Znajdują się tu między innymi zakłady z branży elektrotechnicznej “Philips Lighting”, odzieżowe “Warmia”, meblarskie “MTI Furninova”, spożywcze i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Położone w pobliżu miasta największe atrakcje turystyczne regionu Święta Lipka i „Wilczy Szaniec” sprawiają, że co roku  miasto odwiedzają tysiące turystów. Część starej zabudowy miasta nie przetrwała końca II wojny światowej, gdy wojska Armii Czerwonej zajmowały tereny dawnych Prus Wschodnich. Zachowały się między innymi najcenniejsze i najstarsze zabytki średniowieczne, zamek krzyżacki, kościół obronny św. Jerzego oraz fragmenty murów światowej, gdy wojska Armii Czerwonej zajmowały tereny dawnych Prus Wschodnich. Zachowały się między innymi najcenniejsze i najstarsze zabytki średniowieczne, zamek krzyżacki, kościół obronny św. Jerzego oraz fragmenty murów obronnych

Mikołajki

Miasto położone jest na przesmyku między jeziorami Tałty i Mikołajskim, na trasie wodnego szlaku łączącego północne i południowe Mazury. O popularności Mikołajek zdecydowało między innymi sąsiedztwo największego w Polsce jeziora Śniardwy. Znajdująca się w mieście przystań jachtowa jest jednym z najczęściej  odwiedzanych przez żeglarzy miejsc na Mazurach.

Ruciane-Nida

Miasto powstało z połączenia dwóch miejscowości – Rucianego i Nidy. Jest popularną miejscowością wypoczynkową, położoną wśród lasów Puszczy Piskiej, przy przesmyku między jeziorami Guzianka Wielka i Nidzkim.

REZERWACJA